Yardım


KaçDakka nasıl çalışır?

KaçDakka, ilgilendiğiniz konu ile ilgili kişilerle videolu görüşme yapmanızı sağlayan kolay ve hızlı bir yoldur. Sisteme giriş yaptıktan sonra, odalar ve kişilerle ilgili arama yapabilirsiniz. Konusu ilginizi çeken bir oda bulun ve “Katıl” butonuna tıklayarak odaya kaydınızı yapın. Oda aktif hale geldiğinde, odayı oluşturan kişiyle limitli zaman içinde bire bir video görüşme yapmaya başlayacaksınız. Ayrıca siz de bir oda oluşturup insanları odanıza katılmaları için davet edebilirsiniz.

 

Başlangıç zamanı, 1 – 1 görüşme süreleri gibi bir odanın detaylarını değiştirebilir miyim?

Bir odanın detaylarını sadece odayı oluşturan kişi değiştirebilir. Eğer sizin oluşturmadığınız bir odanın detaylarını değiştirmek isterseniz, odayı oluşturan kişiye mesaj atarak bu isteğini kendisine iletebilirsiniz.

 

KaçDakka görüşmelerinde neden zaman limiti var?

Görüştüğünüz kişiyle limitli zamanınızın olması, kısa zamanda birçok kişiyle görüşebilmenizi ve görüşmelerin planlanmış zamanı aşmamasını garanti eder. Eğer görüşme yaptığınız kişi sizin için doğru kişiyse, onu takip ederek oluşturacağı diğer odalardan KaçDakka’nın gönderdiği emailler ve sistemdeki bildirim sayfası vasıtası ile haberdar olabilirsiniz.

 

Görüşmeyi sürenin bitmesini beklemeden bitirebilir miyim?

Görüşme esnasında “Görüşmeyi bitir” butonuna tıklayarak görüşmeyi erkenden bitirebilirsiniz. Ancak karşınızdakinin kendini ifade edebilmesi ve sizin için doğru kişi olup olmadığını anlayabilmeniz için görüşmelerde sürenin sonuna kadar devam etmenizi öneririz.

 

KaçDakka üzerinde video görüşme yaparken başkaları beni kaydedebilir mi?

EVET! – KaçDakka olarak biz hiçbir görüşmeyi kaydetmeyiz. Ancak karşınızdaki kişi sizi kaydetmediğini söylese bile kaydediliyor olabilirsiniz. Masaüstü kayıt programlarının yanı sıra görüştüğünüz kişinin kendi bilgisayar ekranına doğrulttuğu bir kamera ile kayıt yapabileceğini hiçbir zaman unutmayın. Sizi  kaydedip kaydetmediklerini hiçbir zaman bilemezsiniz. O nedenle kamera karşısında nasıl göründüğünüze, ne söylediğinize dikkat edin.

 

Kişisel bilgilerimi görüştüğüm kişiye vermeli miyim?

HAYIR! – KaçDakka vasıtasıyla başka kişilerle yaptığınız görüşmelerde ve her türlü iletişim metoduyla girdiğiniz interaksiyonlarda kişisel bilgilerinizi karşınızdakilere vermek tehlikeli olabilir. Karşınızdakini tanıyor olduğunuzu düşünseniz bile, başkasıymış gibi yapıp sizi kandırmaya çalışıyor olabilirler. Telefon numaranız, kredi kartı numaranız, oturduğunuz evin adresi gibi kişisel bilgilerinizin hiç birisini kimseye vermemelisiniz.

 

İnsanların KaçDakka kullanırken düzgün davranış sergilediklerinden nasıl emin oluyorsunuz?

Biz, KaçDakka kullanırken herkesin kendini rahat hissetmesini istiyoruz. Ender de olsa, eğer görüştüğünüz birisi size karşı gerçekten hoşlanmayacağınız şekilde davranıyorsa, görüşme sayfasını kapatabilirsiniz. O görüşme sona erecektir.

 

İnternette tanıştığım birisiyle gerçek hayatta görüşmeli miyim?

KaçDakka olarak bunu tavsiye etmeyiz. Bazı kullanıcılar, daha önceden kaydedilmiş bir videoyu kullanarak başkalarını taklit etmeye çalışabilirler. Bazı kullanıcılarımız karşısındakinin gerçek bir insan olduğunu anlamak için “3 parmağını havaya kaldır” gibi anlık istekler yöneltirler.

 

Birisi bana fotoğraflarımı / videomu internete vereceği gibi durumlar için şantaj yapıyor, ne yapmalıyım?

O kişiyle irtibatınızı derhal sonlandırın ve polise gidip durumu anlatın.

 

KaçDakka video görüşmelerinde uygunsuz ya da illegal içeriği size nasıl iletebilirim?

Bize info@kacdakka.com  adresine email göndererek ulaşabilirsin. Yazarken; oda ile ilgili bilgileri, kişi ile ilgili bilgileri ve gerekli diğer önemli bilgileri yazdığından emin olun.

 

18 yaşından küçüğüm, KaçDakka’yı kullanabilir miyim?

KaçDakka Kullanıcı Sözleşmesi şartlarına göre 18 yaşından küçüklerin sistemimizi kullanması yasaktır.

 

KaçDakka’ya giriş engeli nedir ve neden engellenmiş olabilirim?

Eğer bir kullanıcı, Kullanıcı Sözleşmesi şartlarını ihlal ederse KaçDakka yönetimi tarafından sisteme girişi engellenebilir. Bu engeller kullanıcı tarafından kaldırılamaz. Şu an için engellemelere itiraz için bir işlem uygulamamaktayız. Bu amaçla bize atılan emailler silinecek ve cevapsız bırakılacaktır.

 

Odam neden iptal edildi?

Oda iptali KaçDakka yönetimi tarafından birçok sebeple yapılabilir. Bunlardan bazıları aşağıda sıralanmıştır:

- Odayı oluşturan kullanıcı ya da katılımcıları Kullanıcı Sözleşmesi şartlarına aykırı hareket ederlerse

- Oda ismi ya da açıklaması uygunsuz, rahatsız edici kelimeler içerirse

- Oda, direk olarak Kullanıcı Sözleşmesi şartlarını ihlal etmek için açılmışsa

 

Sisteme giriş şifremi hatırlayamıyorum ne yapmalıyım?

Giriş Yap sayfasında “Şifremi unuttum” özelliğini kullanmalısınız. Bu özellik, size yeni şifreni içeren bir email yollar. Sonrasında gönderilen şifrenizi değiştirmek için, profil sayfasındaki “Ayarlar” kısmını  kullanabilirsiniz.

 

Hesabımı nasıl deaktif edebilirim?

info@kacdakka.com  adresine email göndererek ya da sitedeki İletişim sayfasını kullanarak bu talebinizi bize bildirin. Unutmayın ki bir kere hesabınızı deaktif ederseniz sistemdeki tüm bilgileriniz, odalarınızın kayıtları vs. tekrar geri alınamayacak şekilde silinebilir.

 

Sistemden nasıl çıkış yapabilirim?

KaçDakka’dan çıkış yapmak için herhangi bir sayfadayken üst menüdeki kullanıcı resminiz vasıtasıyla açılan menüden “Çıkış Yap”a tıklamalısınız.

 

KaçDakka kullanmak için hangi web tarayıcısını kullanmam gerekli?

Google Chrome veya Mozilla Firefox kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ancak kullandığınız tarayıcının en güncel sürümünü kullandığınızdan emin ol. Apple Safari, MS Internet Explorer veya Edge tarayıcıları KaçDakka ile uyumlu çalışmayabilir.

 

Hangi KaçDakka odasına girersem gireyim konuştuğum kullanıcının görüntüsünü göremiyorum?

Video görüşmesine başlamak için, web tarayıcınıza kamera ve mikrofon için izin vermeniz gerekir. Bunu yapmak için çıkan pencerede “İzin Ver” butonuna tıklamalısınız. Bu, video görüşmelere başlamak için gereklidir.

 

Sistemde bulduğum bir bug bildirmek istiyorum ne yapmalıyım?

Ne ile karşılaştığınız konusunda olabildiğince detaylı bir email yazıp info@kacdakka.com adresine gönderebilirsiniz.

 

Sistem, bir odaya katıldığım ve video görüşmesine başlayacağım her zaman benden kamera ve mikrofon için izin istiyor?

Tarayıcınızın ayarlarından KaçDakka websitesi için seçimini hatırlama seçeneğini seçmelisiniz.

 

Odada kiminle ne zaman görüşeceğim nasıl seçiliyor?

KaçDakka odasına, Katıl butonu vasıtasıyla kayıt yaptırmış olan kullanıcılar oda başlangıç zamanı geldiğinde Bekleme Odası sayfasına yönlendirilirler. Sayfaya ilk giren Bekleme Odası sayfasında ilk sırayı alır. Odayı oluşturan kişi ilk sıradaki kişiden başlayarak sırayla bekleyenlerle görüşür.

 

KaçDakka içindeki arama sonuçlarında nasıl daha yukarı çıkabilirim?

KaçDakka, zaman bazlı bir yapı kullanır. Herhangi bir zamanda sisteme girildiğinde ileriki bir tarihte aktif olacak tüm odalar listelenir. Ancak anasayfada bulunan ve başlangıcına kadar olan süreyi geri sayma sayacı ile gösterilen oda kısmı “Özel Oda” olarak adlandırılır. Odanın o kısımda gösterilmesini istiyorsanız bizimle info@kacdakka.com adresine email göndererek iletişime geçebilirsiniz.

 

Profil bilgilerimi nasıl güncelleyebilirim?

Sisteme giriş yaptıktan sonra profil sayfanıza gidin ve bilgilerinizi buradan güncelleyin. Sosyal medya hesapları, email alma ayarları gibi kısımlar için sayfanın alt bölümdeki “Ayarlar” tablarını kullanabilirsiniz.

 

Bazı profillerin yanındaki “tick” işareti neyi ifade ediyor?

Bu işaret o profilin gerçekten profilde belirtilen kişiye ait olduğunu ifade eder ve doğrulanmış bir profil sayfasına baktığınızı simgeler. Eğer siz de doğrulanmış bir profile sahip olmak isterseniz bizimle info@kacdakka.com adresine email atarak iletişime geçebilirsiniz.

 

Bu sayfada belirtilmeyen başka bir sorum var.

Bize info@kacdakka.com adresine email atarak ulaşabilirsiniz.